Top 20 ranked international network of audit, tax, accounting & consulting firms
Top 20 ranked international network of audit, tax, accounting & consulting firms
Back to top

/MGI PSP Audit / - аудит, консалтинг, бухгалтерський облік, управлінський облік Київ, Україна, аудиторские компании киев, аудиторская фирма киев, услуги аудита в киеве, аудиторские компании украины, услуги аудиторской компании, аудит компании, аудит киев, аудиторская компания, аудит услуги, международная аудиторская компания, налоговый аудит, аудиторская фирма, податковий аудит, услуги аудита

  /  Експертна думка   /  Чи зобов’язане підприємство подавати 20-ОПП на всі свої основні засоби?

Чи зобов’язане підприємство подавати 20-ОПП на всі свої основні засоби?

Питання за що та коли подавати повідомлення за форою 20-ОПП залишаються в тренді вже кілька років поспіль. У даній статті ми роз’яснюємо за які об’єкти основних засобів підприємство має подати 20-ОПП.

Відповідно до абз.4 п.63.3 ст.63 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010р. і п.8.1 розділу VIIІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України №1588 від 09.12.2011р. (далі – Порядок №1588), платник податків зобов’язаний повідомляти контролюючі органи за основним місцем обліку про всі об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням згідно з порядком обліку платників податків.

Об’єктами оподаткування та об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (далі – об’єкти оподаткування), є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів (абз.1 п.8.2 розділу VIIІ Порядку №1588).

У повідомленні за формою №20-ОПП надається інформація про всі об’єкти оподаткування, зокрема, про орендовані (абз.2 п.8.4 розділу VIII Порядку №1588).

Під час надання повідомлень за формою №20-ОПП (далі – №20-ОПП) застосовується принцип укрупнення інформації, яка надається про об’єкт оподаткування (абз.3 п.8.4 розділу VIII Порядку №1588).

У разі наявності у платника податків однотипних об’єктів оподаткування, які розташовані за одним місцезнаходженням, то при заповненні повідомлення за формою №20-ОПП варто дотримуватися принципу «укрупнення інформації» про об’єкти оподаткування та відображати їх у вигляді одного об’єкта оподаткування.

Власне, принцип укрупнення передбачає право для платника податків не вказувати всі об’єкти основних засобів у №20-ОПП. Наприклад, стіл як окремий об’єкт оподаткування варто відображати в повідомленні за формою №20-ОПП лише в тому випадку, якщо підприємство провадить із його застосуванням господарську діяльність, наприклад, провадить виїзну торгівлю.

У разі, якщо подається інформація про обладнання, яке безпосередньо пов’язане із діяльністю суб’єкта господарювання, його виробничим процесом, то, керуючись принципом укрупнення інформації про об’єкти оподаткування та враховуючи, що таке обладнання розміщене в приміщенні чи на території, пристосованих для їх функціонування, типи об’єктів оподаткування «верстат», «технологічне обладнання», «технічні агрегати» можливо віднести до наявного у суб’єкта господарювання типу об’єкта оподаткування, який найбільш відповідає визначенню місця знаходження/зберігання такого обладнання, наприклад: «148 – цех», «587 – виробнича ділянка», «325» – майстерня, «327 – майстерня швейна».

Принцип укрупнення інформації не застосовується під час надання інформації про об’єкти рухомого та нерухомого майна, які підлягають реєстрації у відповідному державному органі з отриманням відповідного реєстраційного номера (наприклад, у повідомленні №20-ОПП надається інформація і про земельну ділянку, і про об’єкт нежитлової нерухомості, що розташований на такій земельній ділянці).

Як виняток, інформація про однотипні автомобільні транспортні засоби може бути подана у №20-ОПП як узагальнена з типом об’єкта оподаткування «автомобільні транспортні засоби» і зазначенням кількості таких транспортних засобів у графі «Реєстраційний номер об’єкта оподаткування» (п.8.4 розділу VIII Порядку №1588).

Готові обговорити проект?

Ми будемо раді відповісти на всі ваші запитання

  • MGI PSP Audit Disclaimer: MGI Worldwide is the brand name under which certain member firms of Mint Alliance operate as a network of independent audit, tax, accounting and consulting firms. Mint Alliance is an alliance of independent audit, tax, accounting and consulting firms. MGI Worldwide and Mint Alliance do not themselves provide any services and their member firms are not an international partnership. Each member firm is a separate entity and neither MGI Worldwide, Mint Alliance nor any member firm, accepts responsibility for the activities, work, opinions or services of any other member firm. Mint Alliance is a private company limited by guarantee incorporated in the Isle of Man with company number 012651C.
  • Skip to toolbar