Підготовка документації з трансфертного ціноутворення
Документація з трансфертного ціноутворення готується з метою підтвердження, що умови контрольованої операції не відрізняються від умов, що застосовуються між непов’язаними особами у співставних неконтрольованих операціях. Підприємства, які здійснюють контрольовані операції, повинні складати та зберігати документацію з трансфертного ціноутворення за кожний звітний період.
Подають документацію з трансфертного ціноутворення щодо контрольованих операцій на запит контролюючого органу протягом 30 календарних днів з дня отримання запиту. Щодо неконтрольованих операцій такий запит може надійти під час проведення камеральної або комплексної документальної податкової перевірки.
Ми чітко дотримуємося вимог Податкового кодексу України щодо розкриття всієї інформації у документації з трансфертного ціноутворення і готуємо окремий документ по кожній контрольованій операції.
Під час підготовки документації з трансфертного ціноутворення для нас найбільш важливим є знайти оптимальне рішення для клієнта з метою уникнення податкових ризиків. Для цього використовуються традиційні методологічні підходи або нові та альтернативні за відсутності очікуваного результату.
Підготовка документації з трансфертного ціноутворення включає:
- здійснення функціонально-ризикового аналізу, обґрунтування методу трансфертного ціноутворення;
- аналіз наявності «внутрішніх» зіставних операцій та показників рентабельності таких операцій;
- проведення дослідження щодо вибору співставних компаній із використанням комерційних спеціалізованих баз даних;
- здійснення розрахунків, економічного порівняльного аналізу;
- проведення розрахунку коригування фінансового результату за необхідності.
Корисна інформація:
- неподання документації з трансфертного ціноутворення тягне за собою штраф у розмірі 3% від суми контрольованої операції (але не більше 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи за всі контрольовані операції);
- несвоєчасне подання документації з трансфертного ціноутворення – штраф у сумі двох розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового року (але не більше 200 розмірів прожиткового мінімуму).