Top 20 ranked international network of audit, tax, accounting & consulting firms
Top 20 ranked international network of audit, tax, accounting & consulting firms
Back to top

Виявлення операцій під трансфертним ціноутворенням

  /  Виявлення операцій під трансфертним ціноутворенням

Виявлення операцій під трансфертним ціноутворенням

Підприємства найчастіше стикаються з ризиками неповної або невірної ідентифікації господарських операцій, що підпадають під правила трансфертного ціноутворення. Це виникає через те, що правила трансфертного ціноутворення можуть застосовуватися як до контрольованих операцій, так і до неконтрольованих операцій.

Контрольованими є операції з окремими контрагентами в разі наявності двох умов:

 • річний дохід вашого підприємства перевищує 150 млн грн.
 • загальний обсяг операцій з окремим контрагентом перевищує 10 млн грн.

До таких контрагентів належать:

 • пов’язані особи-нерезиденти;
 • комісіонери-нерезиденти, через яких здійснюються операції з продажу та/або придбання товарів та/або послуг;
 • нерезиденти, зареєстровані у державах (на територіях), включених до переліку держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України;
 • нерезиденти з організаційно-правовими формами, які визначені у переліку, затвердженому Кабінетом Міністрів України;
 • постійні представництва нерезидентів.

Ми працюємо також над кейсами, коли обсяг операції знаходиться на межі визнання її контрольованою, щоб ідентифікувати ризик можливого збільшення обсягу операції в разі застосування принципу «витягнутої руки».

Неконтрольованими, але на які розповсюджується правило трансфертного ціноутворення, є операції з придбання та продажу товарів (послуг), обсяг яких не перевищує 10 млн грн, здійснені з нерезидентами, зареєстрованими у державах, включених до переліку держав, затвердженого Кабінетом Міністрів України та з нерезидентами, організаційно-правова форма яких наявна у переліку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

Наші фахівці допоможуть вам провести тестування усіх операцій з нерезидентами з метою ідентифікації господарських операцій, на які розповсюджуються правила трансфертного ціноутворення.

Корисна інформація:

 • подача звіту про контрольовані операції – до 1 жовтня року, наступного за звітним;
 • подача уточненого додатка ТЦ до річної податкової декларації з податку на прибуток підприємств без застосування штрафних санкцій – до 1 жовтня року, наступного за звітним;
 • подача повідомлення про участь у міжнародній групі компаній – до 1 жовтня року, наступного за звітним;
 • надання документації з трансфертного ціноутворення – не пізніше 30 днів з дати надходження запиту контролюючого органу;
 • зберігання документації з трансфертного ціноутворення – протягом 7 років.

Готові обговорити проект?

Ми будемо раді відповісти на всі ваші запитання

 • MGI PSP Audit Disclaimer: MGI Worldwide is the brand name under which certain member firms of Mint Alliance operate as a network of independent audit, tax, accounting and consulting firms. Mint Alliance is an alliance of independent audit, tax, accounting and consulting firms. MGI Worldwide and Mint Alliance do not themselves provide any services and their member firms are not an international partnership. Each member firm is a separate entity and neither MGI Worldwide, Mint Alliance nor any member firm, accepts responsibility for the activities, work, opinions or services of any other member firm. Mint Alliance is a private company limited by guarantee incorporated in the Isle of Man with company number 012651C.
 • Skip to toolbar